Enhold s.r.o. / 0950 433 116 / [email protected]

Najsilnejsia klbova vyziva
0
0,00  0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Extrakt z čierneho korenia

Extrakt z čierneho korenia

Extrakt z čierneho korenia, známy tiež ako piperín, je bioaktívna zložka, ktorá sa nachádza v čiernom korení. Piperín je známy pre svoje rôzne zdravotné prínosy a schopnosť zvyšovať absorpciu iných látok.

Účinky čierneho korenia

Tu sú hlavné účinky čierneho korenia:

Zvýšenie absorpcie nutrientov

Piperín zvyšuje biologickú dostupnosť mnohých živín a doplnkov, vrátane kurkumínu (z kurkumy), selénu, betakaroténu a vitamínu B6. Tým podporuje efektívnejšie využitie týchto živín telom.

Protizápalové účinky

Podobne ako kurkuma, piperín má tiež protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesť a zápal, najmä pri artritídných ochoreniach.

Podpora trávenia

Piperín môže stimulovať tráviace enzýmy a zlepšovať trávenie. Pomáha tiež pri absorpcii živín v črevách.

Antioxidantné účinky

Extrakt z čierneho korenia môže pôsobiť ako antioxidant, čím pomáha chrániť telo pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi.

Podpora metabolizmu

Piperín môže tiež mierne zvyšovať metabolizmus, čo môže pomôcť pri kontrole telesnej hmotnosti.

Podpora mozgovej funkcie

Niektoré štúdie naznačujú, že piperín môže mať neuroprotektívne účinky, ktoré môžu podporovať mozgovú funkciu a znižovať riziko neurodegeneratívnych ochorení.

Zistite viac o tom ako pôsobí čierne korenie na kĺby

Ako čierne korenie ovplyvňuje kĺby?
Čierne korenie sa dá používať ako korenie v jedle alebo ako súčasť doplnkov stravy. Je dôležité konzultovať jeho použitie s lekárom, najmä ak užívate iné lieky.
Sú nejaké vedľajšie účinky pri konzumácii čierneho korenia pre zdravie kĺbov?
Vo väčšine prípadov je konzumácia čierneho korenia v bežných množstvách bezpečná. Nadmerná konzumácia môže však viesť k tráviacim problémom alebo iným vedľajším účinkom.
Môže čierne korenie nahradiť bežné lieky na kĺby?
Čierne korenie by sa nemalo používať ako náhrada za bežné lieky predpísané na problémy s kĺbmi. Je dôležité konzultovať jeho použitie s lekárom ako súčasť komplexnej liečby.
Existujú štúdie podporujúce použitie čierneho korenia pri problémoch s kĺbmi?
Existuje obmedzený počet štúdií, ktoré skúmali účinky piperínu na zdravie kĺbov. Výskum v tejto oblasti je stále v počiatočných fázach a sú potrebné ďalšie štúdie na potvrdenie jeho účinkov.
Je bezpečné kombinovať čierne korenie s inými doplnkami alebo liekmi na kĺby?
Pri kombinovaní čierneho korenia s inými doplnkami alebo liekmi je dôležité konzultovať to so zdravotníckym pracovníkom, keďže môže dochádzať k interakciám alebo nežiaducim účinkom.
crossmenu